2012. máj 29.

Franchitti harmadszor is király lett indianapolisban!

írta: stfocus

Ahogy vártuk és ahogy egy nagy bajnok megérdemli akkora tisztelettel  adóztak Dan Wheldon-nak a 2012 Indy 500 Rendezői! Megható volt látni a nagy molinót és a felvezető kört Dan autójával a futam előtt, a megemlékező összeállításon pedig nekem is kicsordult a könnyem. De biztos vagyok benne hogy fentről ő is követte a versenyt eltávozott versenytársaival együtt!

A nagy sportesemények Amerikában mindig egy Introval kezdődnek mait most a szervezők nagyon eltaláltak és a hideg futkosott a hátamon végig.

Ryen Briscone indulhatott a 96. Indy 500 pole-jából 364.491 km/s-kör átlag sebességet elérve! A verseny alig kezdődött el és sajnos a Lotus istálló pilótáit ki intették a versenyből fekete zászlóval mert túl lassúak voltak így Jean Alesi és Simona de Silvestro be is fejezte a versenyt. Marco Andretti hamar átvette a vezetés és a futam során ő vezette a legtovább a mezőnyt az élen. Az ő vezetése alatt következett be a legnagyobb baleset a verseny alat amikor is Mark Conway megpördült és Will Power nem tudta kikerülni és neki ütközött, szerencsére sérülés nélkül megúszták az incidenst.

Ezután ment az élen a csata folyamatosan cserélődtek az első helyen a pilóták és megdöntötték az 1960-as 29xx történő pozíció váltást az élen! Egyre jobban látszódott hogy a győzelemre esélyes pilóták Dario Franchitti, Dixon,Sato, Andretti, és Kanaan lehetnek. Sato mesterien használta ki a szélárnyékokat és folyamatos előzéseel tört az élre a 19. Helyről rajtolva csak úgy mint Dario aki 16. helyről tőrt előre! Az utolsó sárga után elrajtolva a befejező 7 körre őrült harc vette kezdetét és Sato át tört az előtte álló öt Pilótán és szélsebesen vágatott előre hogy a 2x győztes Franchitti-től elvegye a győzelmet! amit az utolsó kör elő kanyarjában elbaltázott, a tempó is sok volt a hely is szűk volt és a Japána  falban végezte elpuskázva élete nagy nagy lehetőségét! Bár én utólag átgondolva a dolgokat szentül hiszem azt hogy Franchitti-nek hatalmas segítsége volt odafentről barátja Dan Wheldon személyében, és az ő segítségével és oltalmával sikerült megnyerni harmadszor is az Indy 500-at és ezáltal legendává válni! És ismét könnyes szemmel néztem végig ahogy győzelmi mámorában Dario az égre mutatva térdre rogy Indianapolis motosport szentélyének utolsó megmaradt téglakockáin és az égre mutatva barátjára emlékezik!

Hatalmas futam volt érzelem dús és ez az amiért az Indy 500 legendás és az én szememben ezért mul felül akármilyen Monacoi ficsurkodást....